Sākumlapa
Intranets
Jaunumi Par uzņēmumu Pakalpojumi Darbi
Sākumlapa olimps@olimps.lv Lapas karte
Jaunumi
Jaunas vakances
OLIMPS uzsāk pārbūves darbus Inčukalna pazemes gāzes krātuvē.
Nopublicēts: 29.04.2019

Mūsu uzņēmums ir uzsācis izpildīt AS "Conexus Baltic Grid” Inčukalna pazemes gāzes krātuves četru gāzes ražošanas aku renovācijas darbus.

Pirms urbuma tīrīšanas ir nepieciešams to nosprostot, lai nenotiktu gāzes noplūde.

Šī ir plānākā vieta krātuvē, kur attālums līdz gāzes slānim ir tikai 700 metri. Darbu gaitā urbumos tiks uzstādīti drošības vārsti, palielināta iesūknēšanas un izsūknēšanas jauda.
Darbs ir klasificējams kā bīstams. Šobrīd, lai nodrošinātu gāzes izsūknēšanu, krātuvē pastāvīgi ir jāglabā līdz 300 miljoniem kubikmetru gāzes. Sistēmas modernizēšanas rezultātā gāzes iesūknēšanas un izsūknēšanas ātrums tiks palielināts, bet nepieciešamais gāzes apjoms krātuvē tiks minimizēts. Kopumā Inčukalna krātuves modernizācijā ir plānots ieguldīt vairāk nekā 80 miljonus eiro. Pusi projekta izmaksu sedz Eiropas Savienība. Pārbūves darbus uzņēmums iecerējis pabeigt 2025. gada decembrī. Šeit var apskatīt Latvijas televīzijas interviju ar SIA “Olimps” būvdarbu vadītāja palīgu Juri Ropu un videomateriālus par objektu. https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/28.04.2019-incukalna-gazes-kratuve-sak-modernizaciju.id157505/